Top Social

Andrew Mango'dan bambaşka bir Atatürk Portresi: "Atatürk Müslüman değildi." | Akademi Dergisi

akademi dergisi, andrew mango, atatürk, Cumhuriyet Tarihi, gizlenen gerçekler, kripto yahudiler, Kurtuluş Savaşı, Mehmet Fahri Sertkaya, mustafa kemal atatürk, sabetayistler, Yakın Tarih,


Gazeteye verilen ilanın yankısı devam ediyor. Times ilancısı yazarın büyük tartışmalara sebebiyet verecek Atatürk tespiti: Müslüman değildir! 

İngiliz The Times Gazetesi'nde Gezi Parkı destekçileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kınayan bir ilan vermiş ve dünyaca ünlü birçok tanınmış isim bu bildiriye imza atmıştı. Bildiride Atatürk vurgusu da dikkat çekmişti. Daha sonra ise ilanın İngiltere'deki Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından toplanan parayla finanse edildiği öğrenilmişti. 

İmza listesinde İstanbul doğumlu İngiliz yazar Andrew Mango da vardı. Yazarın Atatürk için tartışma yaratıcı ifadeleri olduğu ifade ediliyor. Akşam yazarı Fikri Akyüz bu durumu Twitter'dan gündeme taşıdı. Mango'nun söylemlerini paylaştı. "Atatürk Müslüman değildir. Vahdettin'e yalvarıyordu. Çanakkale'deki başarısı yalan." ve daha fazlası. 

➥ "Atatürk Müslüman değildi. Vahdettin'e yalvarıyordu. Çanakkale'deki başarısı yalan." 

➥ "Atatürk, Vahdettin'i kandırdı. Bakan olmak için yalvardı." 

➥ "Genel Kurmay Başkanı olamadığı için Osmanlı'ya küstü. Amazon'u 'Amma-Uzun'dan geldiğini iddia ederek, güneş dil teorisi üretti." 

➥ "Atatürk, Genel Kurmay Başkanı olsaydı, Kurtuluş savaşına girmezdi. Çanakkale'deki hatalarından dolayı binlerce asker öldü." 

(Atatürk Biyografisi yazarı, İstanbul doğumlu İngiliz yazar Andrew Mango) 


Fikri Akyüz - Andrew Mango - Atatürk Müslüman değildi!


Fikri Akyüz - Andrew Mango - Atatürk Müslüman değildi!

ilk yorumu sen yap
Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.